Aktualności z branży
tworzyw sztucznych

Izolacja termiczna pomp ciepła – najważniejsze informacje

Podczas projektowania izolacji termicznej pomp ciepła należy zadbać o poprawny dobór materiałów. Wśród najczęściej wykorzystywanych tworzyw znajdują się EPP i EPS – ich właściwości zapewniają wiele zalet o istotnym znaczeniu dla branży HVAC.
06.02.2024
Kategorie artykułów:

Najnowsze artykuły

Knauf Industries ze srebrnym medalem EcoVadis 2024

Knauf Industries ze srebrnym medalem EcoVadis w 2024 roku! Dzięki tej nagrodzie firma znaleźliśmy się wśród 15% najlepszych firm ocenionych przez ekspertów z EcoVadis w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
11.04.2024

Montaż i pierwsze uruchomienie pompy ciepła – na co zwrócić uwagę?

Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w polskich domach i nie tylko. Na co należy zwrócić uwagę podczas instalacji?
10.04.2024

ESG w branży meblarskiej

Rosnący nacisk na ekologię, zrównoważony rozwój i innowacyjność stawia liczne wyzwania przed przedsiębiorstwami. Jak połączyć wszystkie te kwestie w branży meblarskiej?
02.04.2024

Modelowanie i symulacja komputerowa w przemyśle: oprogramowanie CAD, CAM i CAE

Sprawdź jak optymalnie wykorzystać oprogramowanie do symulacji i modelowania komputerowego do optymalizacji procesów wdrażania oraz produkcji.
25.03.2024

Materiały przyszłości – czym są i jakie mają zalety?

Poznaj materiały przyszłości, czyli tworzywa sztuczne o unikatowych właściwościach.
19.03.2024

Koncepcja just-in-time w produkcji: jak dostarczać komponenty dokładnie wtedy, gdy są potrzebne?

Co zrobić, by zminimalizować koszty magazynowania i zwiększyć efektywność produkcji? Poznaj koncepcję just-in-time wraz z jej założeniami i zaletami.
10.03.2024

Kształtki i rury preizolowane z EPP do rekuperacji i wentylacji

Kształtki i rury preizolowane z EPP to wytrzymała, lekka i skuteczna izolacja. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
28.02.2024

Sprawność pompy ciepła – COP, obliczenia i metody poprawy

Jak liczy się sprawność pompy ciepła? COP to najważniejszy współczynnik opisujący wydajność urządzenia. Dowiedz się, jak go poprawić z EPP.
20.02.2024

Wzornictwo przemysłowe mebli – etapy projektu, perspektywy i innowacje

Projektowanie przedmiotów użytkowych o zastosowaniu przemysłowym, w szczególności mebli, wymaga odpowiedniego podejścia do materiałów i designu. Co warto wiedzieć na ten temat?
16.02.2024

Izolacja termiczna pomp ciepła – najważniejsze informacje

Podczas projektowania izolacji termicznej pomp ciepła należy zadbać o poprawny dobór materiałów. Wśród najczęściej wykorzystywanych tworzyw znajdują się EPP i EPS – ich właściwości zapewniają wiele zalet o istotnym znaczeniu dla branży HVAC.
06.02.2024

Jak zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa produkcji podczas dążenia do maksymalizacji wydajności?

Bezpieczeństwo na hali produkcyjnej ma kluczowe znaczenie zarówno dla pracowników, jak i produktów. Poznaj skuteczne metody, które pozwolą zachować najwyższe standardy.
28.01.2024

Dlaczego EPP jest dobrym wyborem do izolacji w systemach wentylacji?

Spieniony polipropylen (EPP) jest chętnie stosowany w różnych systemach, m.in. w układach wentylacji i rekuperacji. Co sprawia, że jest to tak korzystny wybór?
18.01.2024

Koncepcja one-stop-shop. Jak integracja usług wpływa na efektywność produkcji?

One-stop manufacturers to producenci, którzy są w stanie wykonać wszystkie etapy złożonego procesu w jednej lokalizacji. Takie podejście zapewnia wiele korzyści m.in. w branży motoryzacyjnej, lecz warto się nim zainteresować także w innych sektorach przemysłu. Co warto wiedzieć o one-stop-shop?
11.01.2024

Jak skutecznie zorganizować i zoptymalizować produkcję, skupiając się na wartości dla klienta?

Co to jest wartość dodana? Przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące tej kwestii i jej wpływu na optymalizację produkcji.
03.01.2024

Dyrektywa CSRD i jej wpływ na branżę meblarską

Wprowadzenie dyrektywy CSRD oznacza konieczność dostosowania się do nowych standardów i uwzględnienia ESG w strategiach biznesowych. Dowiedz się, jak nowe przepisy wpływają na branżę produkcji mebli.
27.12.2023